Licensed to New Zealand Masters Swimming - Organization License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 7/03/2008 11:00 AM
       2008 NZ Masters Swimming LC Nationals - 14/03/2008 to 16/03/2008        
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Mixed Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: DELICA (NZ) Ltd
 Quality Fruit & Vegetable Exports
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kim Harker                   M50 Queen Elizabeth          19:15.00        
  2  Mark Clavey                  M44 South City               20:00.00        
  3  Peter Johnson                M48 Wharenui                 20:01.00        
  4  Hayley Goold                 W28 Manukau                  20:50.00        
  5  Ron Tomlinson                M53 South City               21:00.00        
  6  Heather Osborne              W45 Durham Light             21:00.00        
  7  Richard Swallow              M52 Masterton                21:38.00        
  8  Peter Attwell                M61 Huia                     22:00.00        
  9  Sara Kennard                 W42 Makino                   22:10.00        
 10  Martin Blampied              M56 Manukau                  22:30.00        
 11  Carol Prop                   W47 Taupo                    22:30.00        
 12  Johanna Allspon              W22 Roskill                  22:30.00        
 13  Alastair Hulbert             M39 Manukau                  22:30.00        
 14  Peter Wilkinson              M68 Northland                23:50.00        
 15  Ann Rogerson                 W53 Roskill                  24:00.00        
 16  Judith Taylor                W52 Kaiapoi                  24:00.00        
 17  Pam Workman                  W56 Makino                   24:45.00        
 18  Warren Main                  M49 TE Awamutu               25:00.00        
 19  Elizabeth Hayes              W41 South City               25:00.00        
 20  Donald Park                  M62 Taupo                    25:47.00        
 21  Brent Rollo                  M57 Kaiapoi                  26:15.00        
 22  Marg Milne                   W61 Whalers                  29:00.00        
 23  Digby Morton                 M52 North Shore              30:00.00        
 24  Ron Parkin                   M67 Levin                    30:00.00        
 25  Lyn Milligan                 W61 Northland                31:00.00        
 26  Graeme Parkes                M69 TE Awamutu               31:25.00        
 27  Colin Morrison               M72 Makino                   32:00.00        
 28  Jacky Tasker                 W66 Waitakere City           32:30.00        
 29  Sandra Lea                   W69 Great Britain            33:00.00        
 30  Natalie Smith                W47 Kaiapoi                  35:00.00        
 31  Annette Whittle              W62 TE Awamutu               35:13.49        
 32  Tom Logan                    M81 Katikati                 36:00.00        
 
Event 2  Mixed Open 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: DELICA (NZ) Ltd
 Quality Fruit & Vegetable Exports
     Name                         Age Team - NOTE Alt swimming this Race in The 1500
===============================================================================
  1  Mark Clavey                  M44 South City               10:40.00  Alt   
  2  Craig Weir                   M43 Roskill                  10:40.00        
  3  Hayley Goold                 W28 Manukau                  11:00.00  Alt   
  4  Ron Tomlinson                M53 South City               11:07.00  Alt   
  5  Heather Osborne              W45 Durham Light             11:07.00  Alt   
  6  Sara Kennard                 W42 Makino                   11:30.00  Alt   
  7  Martin Blampied              M56 Manukau                  11:30.00  Alt   
  8  Richard Swallow              M52 Masterton                11:38.00  Alt   
  9  Carol Prop                   W47 Taupo                    11:50.00  Alt   
 10  Peter Attwell                M61 Huia                     12:00.00  Alt   
 11  Harriet Filer                W30 Taupo                    12:00.00        
 12  Alastair Hulbert             M39 Manukau                  12:00.00  Alt   
 13  Johanna Allspon              W22 Roskill                  12:15.00  Alt   
 14  Peter Wilkinson              M68 Northland                12:20.00  Alt   
 15  Kim Taunga                   W43 Queen Elizabeth          12:25.80        
 16  Jo Matthews                  W53 Masterton                12:30.00        
 17  Ann Rogerson                 W53 Roskill                  12:30.00  Alt   
 18  Gillian Smeith               W52 Queen Elizabeth          12:30.00        
 19  Sue Duffell                  W39 Manukau                  12:45.00        
 20  Helen Price                  W51 Northland                12:45.00        
 21  Warren Dwyer                 M46 Kaiapoi                  12:50.00        
 22  Patrick Castles              M60 Manukau                  12:55.00        
 23  Warren Main                  M49 TE Awamutu               13:00.00  Alt   
 24  Susanna Dvorak               W44 Waitakere City           13:00.00        
 25  Pam Workman                  W56 Makino                   13:00.00  Alt   
 26  Judith Taylor                W52 Kaiapoi                  13:00.00  Alt   
 27  Caron Williams               W47 Waitakere City           13:15.00        
 28  Marjo Thomas                 W48 North Shore              13:30.00        
 29  Brent Rollo                  M57 Kaiapoi                  13:30.00        
 30  Donald Park                  M62 Taupo                    13:33.00  Alt   
 31  Paul Garratt                 M72 Katikati                 13:37.00        
 32  Shane Henry                  M44 Katikati                 14:00.00        
 33  Karen Gray                   W56 Taupo                    15:00.00        
 34  Lesley Parkin                W64 Levin                    15:00.00        
 35  Dick Smith                   M74 Waitakere City           15:00.00        
 36  Marg Milne                   W61 Whalers                  15:21.00  Alt   
 37  Ron Parkin                   M67 Levin                    15:30.00  Alt   
 38  Pam Scott                    W47 TE Awamutu               16:00.00        
 39  Digby Morton                 M52 North Shore              16:00.00  Alt   
 40  Fiona Brakenridge            W48 Kaiapoi                  16:00.00        
 41  Elizabeth Hayes              W41 South City               16:00.00  Alt   
 42  Annette Whittle              W62 TE Awamutu               16:40.11  Alt   
 43  Graeme Parkes                M69 TE Awamutu               16:45.00        
 44  Natalie Smith                W47 Kaiapoi                  17:00.00  Alt   
 45  Margaret Craig               W63 Katikati                 17:11.00        
 46  Heather Leong                W44 TE Awamutu               17:19.00        
 47  Pat Owens-Bohme              W69 Northland                17:20.00        
 48  Sandra Lea                   W69 Great Britain            17:30.00  Alt   
 49  Janet Morris                 W45 South City               18:00.00        
 50  Tom Logan                    M81 Katikati                 19:00.00  Alt   
 51  Trish Jenkins                W45 Kaiapoi                  20:00.00        
 52  Gilda Fereti                 W47 South City               20:20.00        
 
Event 3  Mixed Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  John Munro                   M36 Rotorua                   5:15.00        
  2  Eugene Manko                 M41 Roskill                   5:20.00        
  3  Richard Smith                M38 Manukau                   5:27.00        
  4  Trevor Cook                  M40 Manukau                   5:35.00        
  5  Donal Barry                  M43 Auckland Central          5:40.00        
  6  Rebecca Perrott              W47 Levin                     5:48.00        
  7  Steven Sexton                M41 Team Auckland             5:55.00        
  8  Richard Swallow              M52 Masterton                 5:59.00        
  9  Kerry Botica                 M38 Team Auckland             6:00.00        
 10  Peter Johnson                M48 Wharenui                  6:10.00        
 11  Rachel Richardson            W31 Manukau                   6:12.00        
 12  Aldo Di-Cesare               M53 Waitakere City            6:35.00        
 13  Liz Furey                    W47 Northland                 6:40.00        
 14  Heather Osborne              W45 Durham Light              6:45.00        
 15  Vicky Baker                  W28 Waitakere City            6:50.00        
 16  Rachel Harris                W35 Manukau                   7:00.00        
 17  Julie Gunthorp               W61 North Shore               7:05.00        
 18  Jo Matthews                  W53 Masterton                 7:10.00        
 19  Sally Gibbs                  W45 New Plymouth              7:10.00        
 20  Brendan Falloon              M42 Kaiapoi                   7:10.00        
 21  Rob Corne                    M51 Roskill                   7:15.00        
 22  Mary-Ann Di-Cesare           W65 Waitakere City            7:45.00        
 23  Sarah Button                 W33 Kaiapoi                   7:50.00        
 24  Dick Smith                   M74 Waitakere City            8:00.00        
 25  Lyn Milligan                 W61 Northland                 9:10.00        
 26  Tom Logan                    M81 Katikati                 10:30.00        
 27  Denis Clarkson               M67 Manukau                  10:45.00        
 
Event 4  Mixed Open 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Trevor Cook                  M40 Manukau                     29.90        
  2  Tom King                     M51 North Shore                 30.00        
  3  Jim Cranford                 M45 Napier                      30.00        
  4  Tyrone Clack                 M48 Mahurangi                   31.00        
  5  Adam Jaidin                  M24 South City                  32.00        
  6  John Shackleton              M54 Manukau                     32.00        
  7  Mike O'Halloran              M41 Roskill                     33.00        
  8  Carla Wentink                W40 Newmarket                   33.00        
  9  Rachel Richardson            W31 Manukau                     34.00        
 10  Steven Sexton                M41 Team Auckland               35.00        
 11  Murray Trott                 M53 Matamata                    35.00        
 12  Chelsea Smith                W20 Kaiapoi                     35.50        
 13  Rosanne Lockie               W41 Roskill                     35.70        
 14  Mark Hastings                M38 Waitakere City              35.80        
 15  Chris Monrad                 M39 Tarawera                    36.00        
 16  Heather Campbell             W55 Hamilton                    36.00        
 17  Wendy Faulkner               W29 Kaiapoi                     36.00        
 18  Michelle Lockhart            W47 Roskill                     37.00        
 19  Toa Greening                 M37 Manukau                     37.00        
 20  Roger Eagles                 M59 Foveaux                     38.00        
 21  Tiffany Cameron              W32 Manukau                     38.00        
 22  Karen Warren                 W35 Tarawera                    39.00        
 23  Eleanor Pinfold              W58 Hamilton                    39.00        
 24  Gillian Smeith               W52 Queen Elizabeth             39.00        
 25  Kim Sanderson                W40 Katikati                    39.29        
 26  Jenny Rankine                W55 Team Auckland               39.50        
 27  Avy Judelson                 W56 South City                  39.50        
 28  Ron Judd                     M63 Team Auckland               40.00        
 29  Jo Matthews                  W53 Masterton                   40.00        
 30  Warren Main                  M49 TE Awamutu                  40.00        
 31  Ian Gunthorp                 M62 North Shore                 40.00        
 32  Kim Taunga                   W43 Queen Elizabeth             40.11        
 33  Bonnie Pronk                 W66 Canada                      40.61        
 34  Linda Browne                 W41 Tarawera                    41.00        
 35  Colin Feltoe                 M60 New Plymouth                41.00        
 36  Stephanie Lee                W44 Mahurangi                   42.00        
 37  Steven Kenyon                M51 Manukau                     43.00        
 38  Michael Allen                M25 Roskill                     45.00        
 39  Judith Taylor                W52 Kaiapoi                     47.00        
 40  Donald Bidwell               M74 North Shore                 48.00        
 41  Bill Millward                M57 Taupo                       48.00        
 42  Mike Corkin                  M66 Taupo                       51.00        
 43  Sandra Lea                   W69 Great Britain               53.50        
 44  Heather Leong                W44 TE Awamutu                  55.00        
 45  Linda Smith                  W46 Waitakere City              55.00        
 46  Brian Bourke                 M67 Masterton                 1:00.00        
 47  Rocky Isle                   M40 Kaiapoi                   1:00.00        
 48  Colin Morrison               M72 Makino                    1:05.00        
 49  Linda Rollo                  W58 Kaiapoi                   1:05.00        
 
Event 5  Mixed Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  John Munro                   M36 Rotorua                   2:23.00        
  2  Craig Beeby                  M50 Queen Elizabeth           2:38.50        
  3  Stephen Child                M45 Manukau                   2:45.00        
  4  Rebecca Perrott              W47 Levin                     2:48.00        
  5  Darren Carter                M42 Katikati                  3:00.00        
  6  Sara Kennard                 W42 Makino                    3:05.00        
  7  Peter Attwell                M61 Huia                      3:05.00        
  8  Julie Gunthorp               W61 North Shore               3:08.00        
  9  Helen Price                  W51 Northland                 3:15.00        
 10  Rachel Harris                W35 Manukau                   3:15.00        
 11  Carol Prop                   W47 Taupo                     3:17.00        
 12  Deryn McGregor               W45 South City                3:20.00        
 13  Rob Corne                    M51 Roskill                   3:29.00        
 14  Sue Pollard                  W65 North Shore               3:30.00        
 15  Sally Gibbs                  W45 New Plymouth              3:30.00        
 16  Robert Redford               M56 North Shore               3:35.00        
 17  Warren Brown                 M55 Hamilton                  3:39.00        
 18  Jenny Pascoe                 W52 Foveaux                   3:40.00        
 19  Paul Bilbrough               M57 Kaiapoi                   3:40.00        
 20  Pam Workman                  W56 Makino                    3:45.00        
 21  Fritz Bohme                  M76 Northland                 3:50.00        
 22  Liz Davidson                 W46 North Shore               4:00.00        
 23  Rocky Isle                   M40 Kaiapoi                   4:00.00        
 24  Donald Park                  M62 Taupo                     4:05.92        
 25  Cathie Morton                W51 Masterton                 4:15.00        
 26  Graeme Parkes                M69 TE Awamutu                4:25.00        
 27  Trish Jenkins                W45 Kaiapoi                   4:30.00        
 28  Ingrid Segschneider          W69 Germany                   4:36.20        
 29  Edith Markie                 W71 Gisborne                  4:40.00        
 30  Barry Walsh                  M66 Trojans                   4:50.00        
 31  Elizabeth Captein            W80 TE Awamutu                5:50.00        
 32  Kath Johnstone               W91 North Shore               6:48.62        
 
Event 6  Mixed Open 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Richard Lockhart             M45 Roskill                   1:12.60        
  2  David Main                   M40 South City                1:15.00        
  3  Trevor Cook                  M40 Manukau                   1:20.00        
  4  Adam Jaidin                  M24 South City                1:20.00        
  5  Tom King                     M51 North Shore               1:23.00        
  6  Barry Young                  M69 North Shore               1:26.00        
  7  Murray Trott                 M53 Matamata                  1:26.00        
  8  Kerry Botica                 M38 Team Auckland             1:28.00        
  9  Alan Rose                    M53 Waitakere City            1:28.00        
 10  Rob Corne                    M51 Roskill                   1:29.00        
 11  Aldo Di-Cesare               M53 Waitakere City            1:30.00        
 12  Nynke DE Vries               W31 North Shore               1:30.00        
 13  Warren Dwyer                 M46 Kaiapoi                   1:30.00        
 14  Rosanne Lockie               W41 Roskill                   1:30.60        
 15  Vicky Baker                  W28 Waitakere City            1:33.40        
 16  Liz Furey                    W47 Northland                 1:34.00        
 17  Karen Warren                 W35 Tarawera                  1:35.00        
 18  Wendy Faulkner               W29 Kaiapoi                   1:35.00        
 19  Toa Greening                 M37 Manukau                   1:35.00        
 20  Bonnie Pronk                 W66 Canada                    1:37.35        
 21  Kim Sanderson                W40 Katikati                  1:37.43        
 22  Kylie Eltham                 W33 Manukau                   1:37.68        
 23  Linda Browne                 W41 Tarawera                  1:40.00        
 24  Michael Allen                M25 Roskill                   1:40.00        
 25  Harriet Filer                W30 Taupo                     1:42.00        
 26  Susanna Gin                  W43 Jasi                      1:42.00        
 27  Shane Henry                  M44 Katikati                  1:42.50        
 28  Deryn McGregor               W45 South City                1:43.00        
 29  Donald Bidwell               M74 North Shore               1:44.00        
 30  Adrian Anderson              M67 Katikati                  1:48.00        
 31  Nancy Manning                W40 Manukau                   1:48.00        
 32  Dick Smith                   M74 Waitakere City            1:50.00        
 33  Bill Millward                M57 Taupo                     1:50.00        
 34  Judith Taylor                W52 Kaiapoi                   1:51.00        
 35  Heather Leong                W44 TE Awamutu                1:54.00        
 36  Fritz Bohme                  M76 Northland                 1:55.00        
 37  Linda Smith                  W46 Waitakere City            1:55.00        
 38  Pam Scott                    W47 TE Awamutu                1:56.00        
 39  Annette Fowler               W68 Tarawera                  1:57.00        
 40  Fiona Brakenridge            W48 Kaiapoi                   1:57.00        
 41  Lyn Milligan                 W61 Northland                 1:57.00        
 42  Denis Clarkson               M67 Manukau                   1:59.00        
 43  Colin Morrison               M72 Makino                    2:02.00        
 44  Max Fowler                   M72 Tarawera                  2:04.00        
 45  Ingrid Segschneider          W69 Germany                   2:06.50        
 46  Tom Logan                    M81 Katikati                  2:15.00        
 47  Jeanette Barker              W75 Napier                    2:15.00        
 48  Joan Bidwell                 W74 North Shore               2:20.00        
 49  Natalie Smith                W47 Kaiapoi                   2:20.00        
 50  Antoinette Leene-Rodahl      W75 North Shore               2:30.00        
 51  Robina Hewlett               W51 Roskill                        NT        
 
Event 7  Mixed Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Richard Smith                M38 Manukau                   2:14.89        
  2  Kim Harker                   M50 Queen Elizabeth           2:15.00        
  3  Mark Clavey                  M44 South City                2:20.00        
  4  Ron Tomlinson                M53 South City                2:30.00        
  5  Heather Campbell             W55 Hamilton                  2:30.00        
  6  Peter Johnson                M48 Wharenui                  2:30.00        
  7  Brent Standen                M38 Manukau                   2:30.00        
  8  Darren Carter                M42 Katikati                  2:35.00        
  9  Heather Osborne              W45 Durham Light              2:35.00        
 10  Chelsea Smith                W20 Kaiapoi                   2:35.00        
 11  Gail Colliar                 W33 Roskill                   2:37.00        
 12  Harriet Filer                W30 Taupo                     2:38.00        
 13  Sara Kennard                 W42 Makino                    2:40.00        
 14  Chris Monrad                 M39 Tarawera                  2:40.00        
 15  Roger Eagles                 M59 Foveaux                   2:40.00        
 16  Hayley Goold                 W28 Manukau                   2:40.00        
 17  Alan Rose                    M53 Waitakere City            2:40.00        
 18  Craig Weir                   M43 Roskill                   2:40.00        
 19  Eleanor Pinfold              W58 Hamilton                  2:43.00        
 20  Patrick Castles              M60 Manukau                   2:43.90        
 21  Tony Roddan                  M47 Taupo                     2:45.00        
 22  Jenny Pascoe                 W52 Foveaux                   2:45.00        
 23  Nynke DE Vries               W31 North Shore               2:45.00        
 24  Warren Dwyer                 M46 Kaiapoi                   2:45.00        
 25  Carol Prop                   W47 Taupo                     2:48.00        
 26  Warren Main                  M49 TE Awamutu                2:50.00        
 27  Peter Wilkinson              M68 Northland                 2:50.00        
 28  Gillian Smeith               W52 Queen Elizabeth           2:50.00        
 29  Kim Taunga                   W43 Queen Elizabeth           2:50.06        
 30  Ron Judd                     M63 Team Auckland             2:55.00        
 31  Sue Duffell                  W39 Manukau                   2:55.00        
 32  Ann Rogerson                 W53 Roskill                   2:56.00        
 33  Avy Judelson                 W56 South City                2:58.00        
 34  Brent Rollo                  M57 Kaiapoi                   3:00.00        
 35  Sarah Button                 W33 Kaiapoi                   3:02.00        
 36  Paul Garratt                 M72 Katikati                  3:02.40        
 37  Donald Park                  M62 Taupo                     3:04.00        
 38  Mike Wansink                 M46 South City                3:05.00        
 39  Geoffrey Wheeler             M52 Waitakere City            3:05.00        
 40  Mary-Ann Di-Cesare           W65 Waitakere City            3:07.00        
 41  Warren Brown                 M55 Hamilton                  3:09.00        
 42  Karen Gray                   W56 Taupo                     3:10.00        
 43  Colleen Parkinson            W46 Manukau                   3:10.00        
 44  Liz Davidson                 W46 North Shore               3:10.00        
 45  Caron Williams               W47 Waitakere City            3:10.00        
 46  Digby Morton                 M52 North Shore               3:20.00        
 47  Marg Milne                   W61 Whalers                   3:27.00        
 48  Lesley Parkin                W64 Levin                     3:30.00        
 49  Ron Parkin                   M67 Levin                     3:40.00        
 50  Linda Feltoe                 W60 New Plymouth              3:45.00        
 51  Cathie Morton                W51 Masterton                 3:46.00        
 52  Jacky Tasker                 W66 Waitakere City            3:55.00        
 53  Barry Davies                 M66 South City                3:58.00        
 54  Brian Alderdice              M75 Queen Elizabeth           3:58.00        
 55  Winkie Ashby                 W76 Manukau                   3:59.00        
 56  Brian Bourke                 M67 Masterton                 4:00.00        
 57  Margaret Craig               W63 Katikati                  4:02.00        
 58  Linda Rollo                  W58 Kaiapoi                   4:05.00        
 59  Annette Whittle              W62 TE Awamutu                4:08.07        
 60  Pat Owens-Bohme              W69 Northland                 4:10.00        
 61  Edith Markie                 W71 Gisborne                  4:15.00        
 62  Mary Brewer                  W63 TE Awamutu                4:33.00        
 63  Kath Johnstone               W91 North Shore               5:40.75        
 64  Robina Hewlett               W51 Roskill                        NT        
 
Event 8  Women Open 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
 --  No entries for this event     Entries For this Race MUST BE in End of Session 1                                            
 
Event 9  Men Open 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
 --  No entries for this event     Entries For this Race MUST BE in End of Session 1     
 
Event 10  Mixed Open 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: REXEL New Zealand
 Session Sponsor- Electrical Supplies
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  John Munro                   M36 Rotorua                   2:23.00        
  2  Eugene Manko                 M41 Roskill                   2:28.00        
  3  Trevor Cook                  M40 Manukau                   2:32.00        
  4  Richard Smith                M38 Manukau                   2:32.00        
  5  Adam Jaidin                  M24 South City                2:35.00        
  6  Kerry Botica                 M38 Team Auckland             2:40.00        
  7  Rebecca Perrott              W47 Levin                     2:42.00        
  8  Donal Barry                  M43 Auckland Central          2:43.00        
  9  Barry Young                  M69 North Shore               2:58.00        
 10  Rachel Richardson            W31 Manukau                   2:58.00        
 11  David Gribble                M31 Roskill                   2:59.00        
 12  Alan Rose                    M53 Waitakere City            2:59.00        
 13  Chris Monrad                 M39 Tarawera                  3:00.00        
 14  Aldo Di-Cesare               M53 Waitakere City            3:00.00        
 15  Heather Campbell             W55 Hamilton                  3:02.00        
 16  Sara Kennard                 W42 Makino                    3:05.00        
 17  Roger Eagles                 M59 Foveaux                   3:05.00        
 18  Chelsea Smith                W20 Kaiapoi                   3:05.00        
 19  Karen Warren                 W35 Tarawera                  3:07.00        
 20  Wendy Faulkner               W29 Kaiapoi                   3:07.67        
 21  Kim Sanderson                W40 Katikati                  3:09.65        
 22  Vicky Baker                  W28 Waitakere City            3:15.00        
 23  Gillian Smeith               W52 Queen Elizabeth           3:15.00        
 24  Carol Prop                   W47 Taupo                     3:18.00        
 25  Rob Corne                    M51 Roskill                   3:19.00        
 26  Bonnie Pronk                 W66 Canada                    3:19.34        
 27  Linda Browne                 W41 Tarawera                  3:20.00        
 28  Julie Gunthorp               W61 North Shore               3:20.00        
 29  Eleanor Pinfold              W58 Hamilton                  3:20.00        
 30  Nancy Manning                W40 Manukau                   3:22.00        
 31  Sue Duffell                  W39 Manukau                   3:30.00        
 32  Brendan Falloon              M42 Kaiapoi                   3:30.00        
 33  Warren Main                  M49 TE Awamutu                3:40.00        
 34  Mary-Ann Di-Cesare           W65 Waitakere City            3:45.00        
 35  Lesley Parkin                W64 Levin                     3:50.00        
 36  Fritz Bohme                  M76 Northland                 3:55.00        
 37  Dick Smith                   M74 Waitakere City            4:00.00        
 38  Paul Bilbrough               M57 Kaiapoi                   4:00.00        
 39  Heather Leong                W44 TE Awamutu                4:00.00        
 40  Bill Millward                M57 Taupo                     4:00.00        
 41  Warren Brown                 M55 Hamilton                  4:09.00        
 42  Sarah Button                 W33 Kaiapoi                   4:15.00        
 43  Lyn Milligan                 W61 Northland                 4:20.00        
 44  Denis Clarkson               M67 Manukau                   4:25.00        
 45  Joan Bidwell                 W74 North Shore               4:48.00        
 46  Tom Logan                    M81 Katikati                  4:50.00        
 47  Barry Walsh                  M66 Trojans                   5:00.00        
 
Event 11  Mixed Open 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: REXEL New Zealand
 Session Sponsor- Electrical Supplies
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Tom King                     M51 North Shore                 32.50        
  2  Craig Beeby                  M50 Queen Elizabeth             32.60        
  3  Stephen Child                M45 Manukau                     32.60        
  4  David Main                   M40 South City                  35.00        
  5  Mike O'Halloran              M41 Roskill                     36.00        
  6  Darren Carter                M42 Katikati                    38.00        
  7  Mark Hastings                M38 Waitakere City              38.00        
  8  Tiffany Cameron              W32 Manukau                     38.00        
  9  Peter Attwell                M61 Huia                        39.00        
 10  Gail Colliar                 W33 Roskill                     39.00        
 11  Helen Price                  W51 Northland                   40.00        
 12  Deryn McGregor               W45 South City                  40.50        
 13  Colin Feltoe                 M60 New Plymouth                41.00        
 14  Rob Corne                    M51 Roskill                     42.00        
 15  Steven Kenyon                M51 Manukau                     42.00        
 16  Nynke DE Vries               W31 North Shore                 42.00        
 17  Brent Standen                M38 Manukau                     42.00        
 18  Susanna Dvorak               W44 Waitakere City              43.50        
 19  Ron Judd                     M63 Team Auckland               44.00        
 20  Wayne Watkin                 M63 North Shore                 44.00        
 21  Paul Garratt                 M72 Katikati                    44.00        
 22  Sue Pollard                  W65 North Shore                 44.00        
 23  Paul Bilbrough               M57 Kaiapoi                     44.00        
 24  Kathy Barclay                W46 South City                  45.00        
 25  Jenny Pascoe                 W52 Foveaux                     45.00        
 26  Geoffrey Wheeler             M52 Waitakere City              45.00        
 27  Jenny Rankine                W55 Team Auckland               46.00        
 28  Graham Campbell              M60 Hamilton                    46.00        
 29  Adrian Anderson              M67 Katikati                    48.00        
 30  Liz Davidson                 W46 North Shore                 49.00        
 31  Warren Brown                 M55 Hamilton                    49.00        
 32  Sandra Lea                   W69 Great Britain               49.00        
 33  Lesley Parkin                W64 Levin                       50.00        
 34  Karen Gray                   W56 Taupo                       53.00        
 35  Mike Corkin                  M66 Taupo                       53.00        
 36  Cathie Morton                W51 Masterton                   54.00        
 37  Annette Fowler               W68 Tarawera                    54.00        
 38  Linda Feltoe                 W60 New Plymouth                54.50        
 39  Graeme Parkes                M69 TE Awamutu                  55.00        
 40  Linda Smith                  W46 Waitakere City              55.00        
 41  Jeanette Barker              W75 Napier                      57.00        
 42  Pat Owens-Bohme              W69 Northland                   58.00        
 43  Brian Alderdice              M75 Queen Elizabeth             58.00        
 44  Jacky Tasker                 W66 Waitakere City              58.50        
 45  Barry Walsh                  M66 Trojans                     59.00        
 46  Rocky Isle                   M40 Kaiapoi                   1:00.00        
 47  Shirley Buchanan             W69 Katikati                  1:02.00        
 48  Edith Markie                 W71 Gisborne                  1:05.00        
 49  Mary Brewer                  W63 TE Awamutu                1:10.00        
 50  Winkie Ashby                 W76 Manukau                   1:10.00        
 51  Trish Jenkins                W45 Kaiapoi                   1:10.00        
 52  Elizabeth Captein            W80 TE Awamutu                1:15.00        
 53  Val Pope                     W62 Katikati                  1:19.00        
 54  Kath Johnstone               W91 North Shore               1:23.91        
 55  Margaret Craig               W63 Katikati                  2:21.00        
 
Event 12  Mixed Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: REXEL New Zealand
 Session Sponsor- Electrical Supplies
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  John Munro                   M36 Rotorua                   2:25.00        
  2  Richard Smith                M38 Manukau                   2:29.50        
  3  Richard Swallow              M52 Masterton                 2:45.00        
  4  Rachel Richardson            W31 Manukau                   2:53.00        
  5  Steven Sexton                M41 Team Auckland             2:55.00        
  6  Peter Johnson                M48 Wharenui                  2:59.99        
  7  Jo Matthews                  W53 Masterton                 3:20.00        
  8  Robert Redford               M56 North Shore               3:35.00        
  9  Julie Gunthorp               W61 North Shore               3:40.00        
 10  Sally Gibbs                  W45 New Plymouth              3:45.00        
 11  Pam Workman                  W56 Makino                    3:55.00        
 12  Sarah Button                 W33 Kaiapoi                   3:55.00        
 13  Brendan Falloon              M42 Kaiapoi                   4:20.00        
 
Event 13  Mixed Open 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: B N Walker Surveying
 REXEL New Zealand
 Session Sponsor- Electrical Supplies
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Eugene Manko                 M41 Roskill                     59.00        
  2  David Main                   M40 South City                1:00.00        
  3  Tom King                     M51 North Shore               1:00.00        
  4  Jim Cranford                 M45 Napier                    1:01.00        
  5  Adam Jaidin                  M24 South City                1:02.00        
  6  David Gribble                M31 Roskill                   1:02.90        
  7  Craig Beeby                  M50 Queen Elizabeth           1:03.00        
  8  Mark Clavey                  M44 South City                1:03.00        
  9  Kim Harker                   M50 Queen Elizabeth           1:04.00        
 10  Stephen Child                M45 Manukau                   1:04.00        
 11  Rebecca Perrott              W47 Levin                     1:05.00        
 12  Ron Tomlinson                M53 South City                1:06.00        
 13  Darren Carter                M42 Katikati                  1:06.00        
 14  Tyrone Clack                 M48 Mahurangi                 1:06.00        
 15  Andy Simpson                 M59 South City                1:06.00        
 16  Chris Monrad                 M39 Tarawera                  1:07.00        
 17  John Shackleton              M54 Manukau                   1:07.00        
 18  Brent Standen                M38 Manukau                   1:08.00        
 19  Carla Wentink                W40 Newmarket                 1:09.00        
 20  Ian Gunthorp                 M62 North Shore               1:10.00        
 21  Heather Campbell             W55 Hamilton                  1:10.00        
 22  Chelsea Smith                W20 Kaiapoi                   1:10.00        
 23  Teresa Stanley               W45 Newmarket                 1:10.00        
 24  Gail Colliar                 W33 Roskill                   1:11.20        
 25  Roger Eagles                 M59 Foveaux                   1:11.50        
 26  Patrick Castles              M60 Manukau                   1:12.00        
 27  Tony Roddan                  M47 Taupo                     1:12.00        
 28  Marisa Carter                W39 Newmarket                 1:12.00        
 29  Alan Rose                    M53 Waitakere City            1:12.00        
 30  Maawhi Torrance              W40 Newmarket                 1:12.00        
 31  Peter Wilkinson              M68 Northland                 1:13.00        
 32  Jenny Pascoe                 W52 Foveaux                   1:13.00        
 33  Harriet Filer                W30 Taupo                     1:13.00        
 34  Avy Judelson                 W56 South City                1:14.00        
 35  Michelle Lockhart            W47 Roskill                   1:15.00        
 36  Eleanor Pinfold              W58 Hamilton                  1:15.00        
 37  Geoffrey Wheeler             M52 Waitakere City            1:15.00        
 38  Liz Furey                    W47 Northland                 1:17.00        
 39  Ron Judd                     M63 Team Auckland             1:18.00        
 40  Gillian Smeith               W52 Queen Elizabeth           1:18.00        
 41  Colin Feltoe                 M60 New Plymouth              1:19.00        
 42  Sue Duffell                  W39 Manukau                   1:19.00        
 43  Dennis Grantham              M48 Manukau                   1:19.00        
 44  Susanna Dvorak               W44 Waitakere City            1:19.90        
 45  Jenny Rankine                W55 Team Auckland             1:20.00        
 46  Graham Campbell              M60 Hamilton                  1:20.00        
 47  Brent Rollo                  M57 Kaiapoi                   1:20.00        
 48  Paul Garratt                 M72 Katikati                  1:21.00        
 49  Nancy Manning                W40 Manukau                   1:21.00        
 50  Ann Rogerson                 W53 Roskill                   1:23.00        
 51  Steven Kenyon                M51 Manukau                   1:24.00        
 52  Karen Gray                   W56 Taupo                     1:25.00        
 53  Mike Wansink                 M46 South City                1:25.00        
 54  Caron Williams               W47 Waitakere City            1:26.00        
 55  Mary-Ann Di-Cesare           W65 Waitakere City            1:27.00        
 56  Colleen Parkinson            W46 Manukau                   1:28.00        
 57  Liz Davidson                 W46 North Shore               1:28.00        
 58  Kathy Barclay                W46 South City                1:30.00        
 59  Wayne Watkin                 M63 North Shore               1:30.00        
 60  Rocky Isle                   M40 Kaiapoi                   1:30.00        
 61  Sandra Louhglin-Hunt         W45 Taupo                     1:30.00        
 62  Sue Pollard                  W65 North Shore               1:32.00        
 63  Marg Milne                   W61 Whalers                   1:33.00        
 64  Ron Parkin                   M67 Levin                     1:35.00        
 65  Mike Corkin                  M66 Taupo                     1:35.00        
 66  Max Fowler                   M72 Tarawera                  1:37.00        
 67  Barry Davies                 M66 South City                1:38.50        
 68  Cathie Morton                W51 Masterton                 1:40.00        
 69  Barry Walsh                  M66 Trojans                   1:40.08        
 70  Linda Feltoe                 W60 New Plymouth              1:42.00        
 71  Brian Alderdice              M75 Queen Elizabeth           1:44.00        
 72  Jacky Tasker                 W66 Waitakere City            1:45.00        
 73  Fiona Brakenridge            W48 Kaiapoi                   1:45.00        
 74  Brian Bourke                 M67 Masterton                 1:49.00        
 75  Margaret Craig               W63 Katikati                  1:49.95        
 76  Pat Owens-Bohme              W69 Northland                 1:50.00        
 77  Linda Rollo                  W58 Kaiapoi                   1:53.00        
 78  Annette Whittle              W62 TE Awamutu                1:53.32        
 79  Winkie Ashby                 W76 Manukau                   1:54.00        
 80  Annette Fowler               W68 Tarawera                  1:55.00        
 81  Shirley Buchanan             W69 Katikati                  1:59.00        
 82  Edith Markie                 W71 Gisborne                  2:05.00        
 83  Val Pope                     W62 Katikati                  2:05.00        
 84  Mary Brewer                  W63 TE Awamutu                2:08.00        
 85  Robina Hewlett               W51 Roskill                        NT        
 
Event 14  Mixed Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: REXEL New Zealand
 Session Sponsor- Electrical Supplies
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Richard Lockhart             M45 Roskill                   2:42.20        
  2  Trevor Cook                  M40 Manukau                   2:50.00        
  3  Kerry Botica                 M38 Team Auckland             3:10.00        
  4  Nynke DE Vries               W31 North Shore               3:10.00        
  5  Murray Trott                 M53 Matamata                  3:10.00        
  6  Richard Swallow              M52 Masterton                 3:11.00        
  7  Alan Rose                    M53 Waitakere City            3:13.00        
  8  Aldo Di-Cesare               M53 Waitakere City            3:15.00        
  9  Rebecca Perrott              W47 Levin                     3:15.00        
 10  Rob Corne                    M51 Roskill                   3:19.00        
 11  Karen Warren                 W35 Tarawera                  3:20.00        
 12  Warren Dwyer                 M46 Kaiapoi                   3:20.00        
 13  Peter Johnson                M48 Wharenui                  3:20.00        
 14  Rosanne Lockie               W41 Roskill                   3:21.00        
 15  Toa Greening                 M37 Manukau                   3:25.00        
 16  Kim Sanderson                W40 Katikati                  3:25.81        
 17  Wendy Faulkner               W29 Kaiapoi                   3:28.06        
 18  Bonnie Pronk                 W66 Canada                    3:29.11        
 19  Linda Browne                 W41 Tarawera                  3:30.00        
 20  Susanna Gin                  W43 Jasi                      3:30.00        
 21  Kylie Eltham                 W33 Manukau                   3:31.73        
 22  Deryn McGregor               W45 South City                3:35.00        
 23  Brendan Falloon              M42 Kaiapoi                   3:40.00        
 24  Helen Price                  W51 Northland                 3:40.00        
 25  Shane Henry                  M44 Katikati                  3:42.45        
 26  Donald Bidwell               M74 North Shore               3:50.00        
 27  Sally Gibbs                  W45 New Plymouth              3:50.00        
 28  Judith Taylor                W52 Kaiapoi                   3:50.00        
 29  Linda Smith                  W46 Waitakere City            3:55.00        
 30  Bill Millward                M57 Taupo                     4:00.00        
 31  Pam Scott                    W47 TE Awamutu                4:03.00        
 32  Adrian Anderson              M67 Katikati                  4:05.00        
 33  Heather Leong                W44 TE Awamutu                4:08.00        
 34  Fritz Bohme                  M76 Northland                 4:10.00        
 35  Paul Bilbrough               M57 Kaiapoi                   4:10.00        
 36  Colin Morrison               M72 Makino                    4:15.00        
 37  Fiona Brakenridge            W48 Kaiapoi                   4:15.00        
 38  Lyn Milligan                 W61 Northland                 4:15.00        
 39  Max Fowler                   M72 Tarawera                  4:30.00        
 40  Ingrid Segschneider          W69 Germany                   4:33.70        
 41  Jeanette Barker              W75 Napier                    4:40.00        
 42  Natalie Smith                W47 Kaiapoi                   4:40.00        
 43  Tom Logan                    M81 Katikati                  4:50.00        
 44  Joan Bidwell                 W74 North Shore               4:50.00        
 45  Denis Clarkson               M67 Manukau                   4:55.00        
 46  Antoinette Leene-Rodahl      W75 North Shore               5:00.00        
 47  Kath Johnstone               W91 North Shore               6:45.20        
 
Event 15  Men Open 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: REXEL New Zealand
 Session Sponsor- Electrical Supplies
     Team
===============================================================================
 --  No entries for this event     Entries For this Race MUST BE in End of Session 2  
 
Event 16  Women Open 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: REXEL New Zealand
 Session Sponsor- Electrical Supplies
     Team
===============================================================================
 --  No entries for this event     Entries For this Race MUST BE in End of Session 2                                            
 
Event 17  Mixed Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: HILLS SIGNAL MASTER
 Sessin Sponsor  - Freeview Provider
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  John Munro                   M36 Rotorua                   4:40.00        
  2  Richard Smith                M38 Manukau                   4:49.50        
  3  Kim Harker                   M50 Queen Elizabeth           4:50.00        
  4  Kerry Botica                 M38 Team Auckland             5:00.00        
  5  Mark Clavey                  M44 South City                5:05.00        
  6  Peter Johnson                M48 Wharenui                  5:10.00        
  7  Ron Tomlinson                M53 South City                5:20.00        
  8  Heather Osborne              W45 Durham Light              5:25.00        
  9  Hayley Goold                 W28 Manukau                   5:30.00        
 10  Sara Kennard                 W42 Makino                    5:40.00        
 11  Roger Eagles                 M59 Foveaux                   5:45.00        
 12  Carol Prop                   W47 Taupo                     5:46.00        
 13  Patrick Castles              M60 Manukau                   5:46.69        
 14  Peter Attwell                M61 Huia                      5:50.00        
 15  Jenny Pascoe                 W52 Foveaux                   5:50.00        
 16  Warren Dwyer                 M46 Kaiapoi                   5:50.00        
 17  Harriet Filer                W30 Taupo                     5:50.00        
 18  Kim Taunga                   W43 Queen Elizabeth           5:59.00        
 19  Avy Judelson                 W56 South City                5:59.00        
 20  Peter Wilkinson              M68 Northland                 6:00.00        
 21  Marjo Thomas                 W48 North Shore               6:00.00        
 22  Ann Rogerson                 W53 Roskill                   6:05.00        
 23  Jo Matthews                  W53 Masterton                 6:15.00        
 24  Susanna Dvorak               W44 Waitakere City            6:15.00        
 25  Sue Duffell                  W39 Manukau                   6:15.00        
 26  Sarah Button                 W33 Kaiapoi                   6:20.00        
 27  Robert Redford               M56 North Shore               6:25.00        
 28  Donald Park                  M62 Taupo                     6:29.00        
 29  Paul Garratt                 M72 Katikati                  6:29.00        
 30  Brent Rollo                  M57 Kaiapoi                   6:30.00        
 31  Judith Taylor                W52 Kaiapoi                   6:30.00        
 32  Mary-Ann Di-Cesare           W65 Waitakere City            6:36.00        
 33  Karen Gray                   W56 Taupo                     6:45.00        
 34  Liz Davidson                 W46 North Shore               6:45.00        
 35  Warren Brown                 M55 Hamilton                  6:49.00        
 36  Colleen Parkinson            W46 Manukau                   6:55.00        
 37  Susanna Gin                  W43 Jasi                      7:00.00        
 38  Digby Morton                 M52 North Shore               7:10.00        
 39  Marg Milne                   W61 Whalers                   7:17.00        
 40  Lesley Parkin                W64 Levin                     7:30.00        
 41  Ron Parkin                   M67 Levin                     7:45.00        
 42  Pam Scott                    W47 TE Awamutu                7:47.00        
 43  Graeme Parkes                M69 TE Awamutu                8:00.00        
 44  Margaret Craig               W63 Katikati                  8:11.36        
 45  Linda Rollo                  W58 Kaiapoi                   8:15.00        
 46  Joe Ley                      M64 North Shore               8:20.00        
 47  Barry Davies                 M66 South City                8:30.00        
 48  Pat Owens-Bohme              W69 Northland                 8:30.00        
 49  Winkie Ashby                 W76 Manukau                   8:37.76        
 50  Annette Whittle              W62 TE Awamutu                8:53.19        
 51  Trish Jenkins                W45 Kaiapoi                   9:00.00        
 52  Mary Brewer                  W63 TE Awamutu                9:50.00        
 53  Jeanette Barker              W75 Napier                    9:50.00        
 54  Kath Johnstone               W91 North Shore              11:59.62        
 55  Elizabeth Captein            W80 TE Awamutu               12:05.00        
 56  Robina Hewlett               W51 Roskill                        NT        
 
Event 18  Mixed Open 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: HILLS SIGNAL MASTER
 Sessin Sponsor  - Freeview Provider
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Richard Swallow              M52 Masterton                 1:10.00        
  2  Trevor Cook                  M40 Manukau                   1:10.00        
  3  Donal Barry                  M43 Auckland Central          1:11.00        
  4  Rebecca Perrott              W47 Levin                     1:13.00        
  5  Rachel Richardson            W31 Manukau                   1:17.00        
  6  Tyrone Clack                 M48 Mahurangi                 1:18.00        
  7  Wendy Faulkner               W29 Kaiapoi                   1:19.00        
  8  Steven Sexton                M41 Team Auckland             1:20.00        
  9  Jo Matthews                  W53 Masterton                 1:25.00        
 10  Heather Osborne              W45 Durham Light              1:25.00        
 11  Gillian Smeith               W52 Queen Elizabeth           1:30.00        
 12  Rachel Harris                W35 Manukau                   1:30.00        
 13  Kim Sanderson                W40 Katikati                  1:31.54        
 14  Ron Judd                     M63 Team Auckland             1:40.00        
 15  Julie Gunthorp               W61 North Shore               1:40.00        
 16  Warren Main                  M49 TE Awamutu                1:40.00        
 17  Aldo Di-Cesare               M53 Waitakere City            1:40.00        
 18  Sally Gibbs                  W45 New Plymouth              1:40.00        
 19  Bonnie Pronk                 W66 Canada                    1:40.04        
 20  Kim Taunga                   W43 Queen Elizabeth           1:42.70        
 21  Pam Workman                  W56 Makino                    1:50.00        
 22  Sarah Button                 W33 Kaiapoi                   1:50.00        
 23  Brendan Falloon              M42 Kaiapoi                   1:50.00        
 24  Stephanie Lee                W44 Mahurangi                 1:55.00        
 25  Dick Smith                   M74 Waitakere City            2:00.00        
 26  Fritz Bohme                  M76 Northland                 2:06.00        
 27  Sandra Lea                   W69 Great Britain             2:14.00        
 28  Colin Morrison               M72 Makino                    2:15.00        
 29  Denis Clarkson               M67 Manukau                   2:20.00        
 
Event 19  Mixed Open 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: HILLS SIGNAL MASTER
 Sessin Sponsor  - Freeview Provider
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Eugene Manko                 M41 Roskill                     26.50        
  2  Tom King                     M51 North Shore                 27.00        
  3  David Main                   M40 South City                  28.00        
  4  Jim Cranford                 M45 Napier                      28.00        
  5  David Gribble                M31 Roskill                     28.30        
  6  Darren Carter                M42 Katikati                    29.00        
  7  Tyrone Clack                 M48 Mahurangi                   29.00        
  8  Mark Clavey                  M44 South City                  29.00        
  9  Mark Hastings                M38 Waitakere City              29.00        
 10  Mike O'Halloran              M41 Roskill                     29.00        
 11  John Shackleton              M54 Manukau                     29.00        
 12  Andy Simpson                 M59 South City                  29.00        
 13  Chris Monrad                 M39 Tarawera                    30.00        
 14  Craig Weir                   M43 Roskill                     30.00        
 15  Brent Standen                M38 Manukau                     30.00        
 16  Ian Gunthorp                 M62 North Shore                 31.00        
 17  Heather Campbell             W55 Hamilton                    31.00        
 18  Richard Lockhart             M45 Roskill                     31.60        
 19  Peter Wilkinson              M68 Northland                   32.00        
 20  Nynke DE Vries               W31 North Shore                 32.00        
 21  Dennis Grantham              M48 Manukau                     32.00        
 22  Toa Greening                 M37 Manukau                     32.00        
 23  Geoffrey Wheeler             M52 Waitakere City              32.00        
 24  Murray Trott                 M53 Matamata                    32.00        
 25  Tiffany Cameron              W32 Manukau                     32.00        
 26  Shane Henry                  M44 Katikati                    32.79        
 27  Avy Judelson                 W56 South City                  33.00        
 28  Rachel Richardson            W31 Manukau                     33.00        
 29  Tony Roddan                  M47 Taupo                       33.00        
 30  Michelle Lockhart            W47 Roskill                     33.00        
 31  Hayley Goold                 W28 Manukau                     33.00        
 32  Eleanor Pinfold              W58 Hamilton                    33.00        
 33  Siobhan Shackleton           W40 Manukau                     33.00        
 34  Gail Colliar                 W33 Roskill                     33.40        
 35  Colin Feltoe                 M60 New Plymouth                33.50        
 36  Patrick Castles              M60 Manukau                     33.55        
 37  Karen Warren                 W35 Tarawera                    34.00        
 38  Liz Furey                    W47 Northland                   34.00        
 39  Marjo Thomas                 W48 North Shore                 34.00        
 40  Jenny Rankine                W55 Team Auckland               34.50        
 41  Ron Judd                     M63 Team Auckland               35.00        
 42  Kathy Barclay                W46 South City                  35.00        
 43  Paul Bilbrough               M57 Kaiapoi                     35.00        
 44  Graham Campbell              M60 Hamilton                    35.00        
 45  Paul Garratt                 M72 Katikati                    36.00        
 46  Sue Duffell                  W39 Manukau                     36.00        
 47  Susanna Dvorak               W44 Waitakere City              36.50        
 48  Brent Rollo                  M57 Kaiapoi                     36.50        
 49  Kim Taunga                   W43 Queen Elizabeth             36.88        
 50  Linda Browne                 W41 Tarawera                    37.00        
 51  Karen Gray                   W56 Taupo                       37.00        
 52  Donald Bidwell               M74 North Shore                 38.00        
 53  Wayne Watkin                 M63 North Shore                 38.00        
 54  Sue Pollard                  W65 North Shore                 38.00        
 55  Ann Rogerson                 W53 Roskill                     38.00        
 56  Mike Corkin                  M66 Taupo                       38.15        
 57  Pam Scott                    W47 TE Awamutu                  39.00        
 58  Barry Davies                 M66 South City                  39.00        
 59  Liz Davidson                 W46 North Shore                 39.00        
 60  Fiona Brakenridge            W48 Kaiapoi                     39.00        
 61  Nancy Manning                W40 Manukau                     39.00        
 62  Lesley Parkin                W64 Levin                       40.00        
 63  Colleen Parkinson            W46 Manukau                     40.00        
 64  Steven Kenyon                M51 Manukau                     40.00        
 65  Sandra Louhglin-Hunt         W45 Taupo                       40.00        
 66  Mike Wansink                 M46 South City                  40.00        
 67  Ron Parkin                   M67 Levin                       40.50        
 68  Alison Leach                 W67 Roskill                     41.00        
 69  Max Fowler                   M72 Tarawera                    41.05        
 70  Marg Milne                   W61 Whalers                     41.50        
 71  Linda Feltoe                 W60 New Plymouth                42.00        
 72  Jacky Tasker                 W66 Waitakere City              42.50        
 73  Cathie Morton                W51 Masterton                   44.00        
 74  Mary-Ann Di-Cesare           W65 Waitakere City              44.00        
 75  Barry Walsh                  M66 Trojans                     45.00        
 76  Annette Fowler               W68 Tarawera                    46.00        
 77  Winkie Ashby                 W76 Manukau                     49.00        
 78  Brian Bourke                 M67 Masterton                   49.00        
 79  Brian Alderdice              M75 Queen Elizabeth             49.00        
 80  Annette Whittle              W62 TE Awamutu                  49.13        
 81  Pat Owens-Bohme              W69 Northland                   50.00        
 82  Shirley Buchanan             W69 Katikati                    51.00        
 83  Jeanette Barker              W75 Napier                      51.00        
 84  Edith Markie                 W71 Gisborne                    55.00        
 85  Val Pope                     W62 Katikati                  1:00.00        
 86  Elizabeth Captein            W80 TE Awamutu                1:14.00        
 87  Robina Hewlett               W51 Roskill                        NT        
 
Event 20  Mixed Open 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: HILLS SIGNAL MASTER
 Sessin Sponsor  - Freeview Provider
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Craig Beeby                  M50 Queen Elizabeth           1:11.50        
  2  Stephen Child                M45 Manukau                   1:12.00        
  3  Richard Smith                M38 Manukau                   1:13.00        
  4  Barry Young                  M69 North Shore               1:15.00        
  5  Ron Tomlinson                M53 South City                1:20.00        
  6  Gail Colliar                 W33 Roskill                   1:22.50        
  7  Darren Carter                M42 Katikati                  1:24.00        
  8  Tiffany Cameron              W32 Manukau                   1:25.00        
  9  Peter Attwell                M61 Huia                      1:26.00        
 10  Julie Gunthorp               W61 North Shore               1:28.00        
 11  Mark Hastings                M38 Waitakere City            1:30.00        
 12  Helen Price                  W51 Northland                 1:30.00        
 13  Susanna Dvorak               W44 Waitakere City            1:32.50        
 14  Colin Feltoe                 M60 New Plymouth              1:33.00        
 15  Deryn McGregor               W45 South City                1:33.00        
 16  Kim Sanderson                W40 Katikati                  1:33.58        
 17  Liz Furey                    W47 Northland                 1:35.00        
 18  Sue Pollard                  W65 North Shore               1:36.00        
 19  Warren Brown                 M55 Hamilton                  1:39.00        
 20  Kathy Barclay                W46 South City                1:40.00        
 21  Sally Gibbs                  W45 New Plymouth              1:40.00        
 22  Jenny Pascoe                 W52 Foveaux                   1:40.00        
 23  Steven Kenyon                M51 Manukau                   1:42.00        
 24  Paul Bilbrough               M57 Kaiapoi                   1:42.00        
 25  Pam Workman                  W56 Makino                    1:45.00        
 26  Fritz Bohme                  M76 Northland                 1:50.00        
 27  Rocky Isle                   M40 Kaiapoi                   1:50.00        
 28  Stephanie Lee                W44 Mahurangi                 1:55.00        
 29  Linda Smith                  W46 Waitakere City            1:55.00        
 30  Graeme Parkes                M69 TE Awamutu                2:00.00        
 31  Barry Walsh                  M66 Trojans                   2:00.00        
 32  Cathie Morton                W51 Masterton                 2:02.00        
 33  Donald Park                  M62 Taupo                     2:02.00        
 34  Jacky Tasker                 W66 Waitakere City            2:03.00        
 35  Ingrid Segschneider          W69 Germany                   2:04.40        
 36  Linda Feltoe                 W60 New Plymouth              2:05.00        
 37  Brian Alderdice              M75 Queen Elizabeth           2:13.00        
 38  Shirley Buchanan             W69 Katikati                  2:16.00        
 39  Edith Markie                 W71 Gisborne                  2:20.00        
 40  Trish Jenkins                W45 Kaiapoi                   2:20.00        
 41  Mary Brewer                  W63 TE Awamutu                2:38.00        
 42  Kath Johnstone               W91 North Shore               2:46.20        
 43  Elizabeth Captein            W80 TE Awamutu                2:49.00        
 
Event 21  Mixed Open 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: HILLS SIGNAL MASTER
 Sessin Sponsor  - Freeview Provider
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Richard Lockhart             M45 Roskill                     31.60        
  2  Eugene Manko                 M41 Roskill                     34.50        
  3  David Main                   M40 South City                  35.00        
  4  Kerry Botica                 M38 Team Auckland               37.00        
  5  Aldo Di-Cesare               M53 Waitakere City              37.00        
  6  Tom King                     M51 North Shore                 37.00        
  7  Mike O'Halloran              M41 Roskill                     37.00        
  8  Murray Trott                 M53 Matamata                    39.00        
  9  David Gribble                M31 Roskill                     39.06        
 10  Toa Greening                 M37 Manukau                     40.00        
 11  Siobhan Shackleton           W40 Manukau                     40.00        
 12  Chris Monrad                 M39 Tarawera                    41.00        
 13  Nynke DE Vries               W31 North Shore                 41.00        
 14  Shane Henry                  M44 Katikati                    41.70        
 15  Rosanne Lockie               W41 Roskill                     41.80        
 16  Warren Dwyer                 M46 Kaiapoi                     42.00        
 17  Bill Millward                M57 Taupo                       42.00        
 18  Bonnie Pronk                 W66 Canada                      42.75        
 19  Roger Eagles                 M59 Foveaux                     43.50        
 20  Kylie Eltham                 W33 Manukau                     43.53        
 21  Karen Warren                 W35 Tarawera                    44.00        
 22  Donald Bidwell               M74 North Shore                 44.00        
 23  Deryn McGregor               W45 South City                  44.00        
 24  Heather Campbell             W55 Hamilton                    44.00        
 25  Hayley Goold                 W28 Manukau                     44.00        
 26  Linda Browne                 W41 Tarawera                    45.00        
 27  Brendan Falloon              M42 Kaiapoi                     45.00        
 28  Susanna Gin                  W43 Jasi                        45.00        
 29  Wendy Faulkner               W29 Kaiapoi                     45.56        
 30  Adrian Anderson              M67 Katikati                    47.00        
 31  Michelle Lockhart            W47 Roskill                     47.00        
 32  Stephanie Lee                W44 Mahurangi                   47.00        
 33  Nancy Manning                W40 Manukau                     47.00        
 34  Dick Smith                   M74 Waitakere City              48.00        
 35  Graham Campbell              M60 Hamilton                    48.00        
 36  Helen Price                  W51 Northland                   48.00        
 37  Denis Clarkson               M67 Manukau                     50.00        
 38  Lyn Milligan                 W61 Northland                   50.00        
 39  Heather Leong                W44 TE Awamutu                  50.88        
 40  Colin Morrison               M72 Makino                      52.00        
 41  Pam Scott                    W47 TE Awamutu                  52.00        
 42  Annette Fowler               W68 Tarawera                    52.00        
 43  Fiona Brakenridge            W48 Kaiapoi                     52.00        
 44  Margaret Craig               W63 Katikati                    53.48        
 45  Max Fowler                   M72 Tarawera                    54.04        
 46  Colin Feltoe                 M60 New Plymouth                55.00        
 47  Sandra Louhglin-Hunt         W45 Taupo                       55.00        
 48  Linda Smith                  W46 Waitakere City              55.00        
 49  Natalie Smith                W47 Kaiapoi                     55.00        
 50  Joan Bidwell                 W74 North Shore                 58.00        
 51  Linda Feltoe                 W60 New Plymouth              1:00.00        
 52  Mike Corkin                  M66 Taupo                     1:00.00        
 53  Jeanette Barker              W75 Napier                    1:00.00        
 54  Sandra Lea                   W69 Great Britain             1:00.00        
 55  Antoinette Leene-Rodahl      W75 North Shore               1:10.00        
 56  Gilda Fereti                 W47 South City                1:11.00        
 57  Brian Alderdice              M75 Queen Elizabeth           1:25.00        
 58  Elizabeth Captein            W80 TE Awamutu                1:34.00        
 59  Val Pope                     W62 Katikati                  1:45.00        
 60  Robina Hewlett               W51 Roskill                        NT        
 
Event 22  Mixed Open 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: HILLS SIGNAL MASTER
 Sessin Sponsor  - Freeview Provider
     Team
===============================================================================
 --  No entries for this event    Entries For this Race MUST BE in End of Session 3                                             
 
Event 23  Mixed Open 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Sponsor: HILLS SIGNAL MASTER
 Sessin Sponsor  - Freeview Provider
     Team
===============================================================================
 --  No entries for this event    Entries For this Race MUST BE in End of Session 3                                             
 
Event 24  Mixed Open 300 LC Meter Freestyle Flying Squadron Relay
===============================================================================
 Sponsor: HILLS SIGNAL MASTER
 Sessin Sponsor  - Freeview Provider
     Team
===============================================================================
 --  No entries for this event    Entries For this Race MUST BE in End of Session 3